dyplom2017 rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Zakończenie roku szkolnego

30-06-2017
Zakończenie roku szkolnego

Czas szybko biegnie i kolejny rok szkolny dobiegł końca. Zanim jednak uczniowie i nauczyciele udali się na zasłużone wakacje, 22 czerwca mieliśmy okazję podsumować wyniki nauczania, sukcesy i przedsięwzięcia, jakich podejmowaliśmy się w ostatnim czasie. Tradycją już stało się, że Liceum Plastyczne podkreśla ostatni dzień nauki w szkole szczególnie uroczyście. W tym roku żegnaliśmy się w sali kinowej CSE Światowid i gościliśmy szczególne osoby. Naczelnik Wydziału Promocji Powiadtu, Edukacji, Kultury i Sportu, Pani Gabriela Efenberg oraz Wizytator Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty, Pani Teresa Bednarz, pogratulowały uczniom sukcesów i życzyły udanych wakacji. Do życzeń dołączyła się Dyrektor Liceum Plastycznego, Pani Krystyna Brinkiewicz. Podsumowała również osiągnięcia edukacyjne i artystyczne uczniów, a najlepszym wręczyła nagrody. Pani Joanna Jastrzębska przedstawiła natomiast efekty kończącego się właśnie projektu „Career in art”. Z tej okazji uczestnicy uroczystości i goście wernisażu mogli spróbować wspaniałego tortu. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy I, którzy postanowili przenieść swoich gości w świat starego kina. W konwencji filmu niemego w humorystyczny sposób, nieco z przymrużeniem oka, ale też z dużą dozą sympatii dla szkoły, przedstawili nam, jak przebiegał ostatni rok ich nauki.Jak co roku, zwieńczeniem uroczystości był wernisaż prac uczniów klas I-III, przygotowany przez klasę II. W Galerii Nobilis oraz w holu CSE Światowid można było zobaczyć najlepsze prace z zakresu malarstwa, rzeźby, rysunku, ale także projekty graficzne i fotografie.

Rok 2016/2017 był niezwykle pracowity i, co za tym idzie, obfity w sukcesy. Czekają nas teraz dwa miesiące odpoczynku. Życzymy zatem wszystkim uczniom i pracownikom szkoły wakacji marzeń. Do zobaczenia we wrześniu!