DE EN PL
wystawa końcoworoczna wystawa jubileuszowa dyplom2018 10-lecie LP

Wystawa fotografii Julii Olenkiewicz i Wiktorii Strzałkowskiej

28-04-2017
Wystawa fotografii Julii Olenkiewicz i Wiktorii Strzałkowskiej

 25 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich Światowid odbył się wernisaż Julii Olenkiewicz i Wiktorii Strzałkowskiej. Wystawa pt. „Przekrój” to rezultat dwuletniej nauki fotografii w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym.

Uczennice pokazały swoje najlepsze prace, w realizacji których pomagała im Katarzyna Sawicka, nauczyciel fotografii. Każda z nich posiada swój własny styl, tematykę i źródło inspiracji. Wśród prac Wiktorii, której centrum zainteresowania jest przede wszystkim ciało i człowiek, mogliśmy podziwiać różnorodne portrety. Charakteryzowały się one ciekawymi rozwiązaniami, sposobami uchwycenia chwili oraz grą światła i cienia. Natomiast Julia ukazała nam swoje konceptualne podejście do tematów. Oprócz portretów znajdywały się tam również zdjęcia reklamowe, kampania plakatowa oraz ujęcia wykonane aparatem Instax.

Było to ciekawe doświadczenie, ponieważ jest to aparat wykorzystujący specyfikę fotografii natychmiastowej. Myślę , że dla tych dwóch młodych artystek było to bardzo pracochłonne, emocjonujące wydarzenie. Możliwość pokazania swoich prac to dobry start, zdobycie doświadczenia oraz ogromna przyjemność. Dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie w organizacji i stworzyły wystawę, którą warto było zobaczyć.

Magdalena Sroka, uczennica klasy III


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus