święta 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

26-09-2017
Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

Dnia 21 września odbyła się wystawa podsumowująca konkurs organizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Motywem przewodnim prac było w tym roku szeroko rozumiane hasło "Koniec", interpretowany jako metafora i symbol towarzyszący życiu ludzkiemu na każdym kroku.  Uroczystość rozpoczęły przemówienia Dyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, pani Krystyny Brinkiewicz oraz prof. Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, pani Marii Targońskiej,  już od kilku lat towarzyszącej  wydarzeniom związanym z życiem naszej szkoły. Następnie głos zabrał wicestarosta, pan Zbigniew Lichuszewski, który przedstawił przybyłym projekt rozbudowy szkoły zaproponowany przez Panią Dyrektor. Następnie nastąpiło wręczenie nagród laureatom zarówno z naszego liceum, jak i ze szkół z całej Polski. Poza nagrodami i wyróżnieniami w poszczególnych kategoriach przyznano również pozaregulaminową nagrodę, ufundowaną przez Starostę Elbląskiego, pana Macieja Romanowskiego. Wernisaż odwiedzili goście z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu.  Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Elbląski, pan Maciej Romanowski, za co serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy także współorganizatorami, którzy niezwykle pomogli w podjęciu działania: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Stowarzyszeniu TalentArt. Możliwość organizacji tegorocznego Biennale uzyskaliśmy również w ogromnym stopniu dzięki dofinansowaniu ze środków Zarządu Powiatu w Elblągu.

Dziękujemy wszystkim partnerom i gościom zaproszonym na wernisaż za pomoc oraz gratulujemy nagrodzonym.

Wiktoria Łopatto, uczennica III klasy