święta 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Warsztaty na temat handlu ludźmi

19-09-2017
Warsztaty na temat handlu ludźmi

Czym jest handel ludźmi? Co rozumieć pod tymi dwoma słowami? To tylko sprzedawanie człowieka jak towar, czy może stwierdzenie obejmujące o wiele szersze spektrum okrucieństwa? Na te pytania uczniowie klasy trzeciej mieli szansę uzyskać odpowiedź. Dnia 14.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których zaproszeni przez nas goście ze straży granicznej przestawili dokładnie, co składa się na coraz powszechniejsze w naszych czasach zjawisko, jakim jest handel ludźmi. To nie tylko przekazywanie człowieka z rąk do rąk za pieniądze, ale również prostytucja, praca niewolnicza, sprzedaż organów. Prowadzący wprowadzili nas w ten mroczny zaułek świata i pokazali, jak nie być naiwnym i uchronić się przed handlarzami żywym ludźmi, bo ofiarą może zostać każdy.

Warsztaty te były też idealnym przygotowaniem naszych umysłów do nadchodzącego konkursu związanego z tym tematem. Czeka nas przygotowanie plakatów, które będą dotyczyły omawianych zagadnień. Prezentacja ta na pewno zmieniła nasze spojrzenie na problem handlu ludźmi oraz sprawiła, że podejdziemy do tematu w zupełnie inny sposób

Serdecznie dziękujemy naszym gościom, pani Karolinie Urbanowskiej z Placówki Straży Granicznej w Elblągu oraz panu kpt. Robertowi Mroczkowi z Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku za niezwykle ciekawą i pouczającą lekcję.

Wiktoria Łopatto, uczennica klasy III