dyplom2017 warsztaty gimnazjalistow rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Specjalności

Uczeń ma do wyboru jedną ze specjalności:

1. Fotografia i film w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:

Realizacje intermedialne ( od roku szkolnego 2017/2018)

Fotografia artystyczna

2. Techniki graficzne w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:

Projektowanie graficzne

Techniki druku artystycznego

Uczniowie, którzy wybiorą tą specjalizację zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat wszystkich technik graficznych. Poznają warsztat pracy grafika - od projektu, przez pracę nad matrycą po druk. Poznają historię grafiki warsztatowej. Techniki klasyczne i współczesne - od drzeworytu i linorytu po serigrafię i techniki wykorzystujące obróbkę komputerową; zasady projektowania plakatu i ilustracji, przygotowania materiałów do druku.

Uczniowie zapoznają się z najważniejszymi aspekty grafiki projektowej i podstawami liternictwa.

W pracy korzystamy z profesjonalnego sprzętu graficznego w kompleksowo wyposażonej pracowni.

Uczeń  wybiera specalizację w II sem klasy I. Realizacja specjalności od klasy II.

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi pracami dyplomowymi w ramach specjalności: reklama wizualna i techniki graficzne.
Więcej informacji dotyczących egzaminu dyplomowego oraz katalogi prac dyplomowych znajdą Państwo w zakładce: egzamin dyplomowy.