DE EN PL
10-lecie LP

Orkusz

Tradycyjnie maj, to dla uczniów III klasy czas pleneru malarskiego. To prawie dwa tygodnie wytężonej pracy i co równie ważne, odpoczynku od rzeczywistości szkolnej i klasycznego schematu pt. szkoła-dom.

W tym roku los rzucił nas do Orkusza. Miejsca, które choć położone niedaleko Elbląga, całkowicie nie znanego i jak się później okazało bardzo inspirującego dla młodych malarzy.

Las, jezioro, ptaki czyli 100% czystej natury-to zaoferował nam Orkusz. Być może dla wielu to zbyt mało, ale jak się szybko okazało dla uczniów Liceum Plastycznego wystarczająco, aby powstały ciekawe prace malarskie i żeby miło spędzić czas.

Tym razem, tematem przewodnim obrazów jest zdecydowanie las, woda, światło i motywy małej architektury-pomost i domki w których mieszkali uczniowie. Brak „uroków” cywilizacji niejako zmusił uczestników pleneru do skupienia się na otaczających z każdej strony drzewach, pobliskim jeziorze i domkach, które oprócz roli użytkowej, dzięki swojej formie i kolorystyce okazały się ciekawym motywem malarskim.

Młodzież znakomicie odnalazła się w tej surowej rzeczywistości. Powstały obrazy bardzo zróżnicowane, ciekawe i zaskakujące zarówno pod kątem warsztatu malarskiego jak i sposobu interpretacji rzeczywistości. Kolejny raz okazało się, że plener jest znakomitą okazją do poszukiwania własnego języka malarskiego.

Z Orkusza wróciliśmy nie tylko z dobrymi obrazami, ale także ze miłymi wspomnieniami wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy przy meczach siatkówki.

To był słuszny czas…

Janusz Kozak 2012

galeria zdjęć

 

                 

Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus