DE EN PL
10-lecie LP

Kolor Zielony

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaprasza gimnazjalistów do udziału w 5 Edycji Konkursu Fotograficznego Kolor.

 W tej kolejnej już odsłonie konkursu tradycyjnie centrum  zainteresowania stanowi... barwa, która może przybierać różne formy i odsłony .

 Zieleń jako stosowana w malarstwie barwa posiadała szczególne znaczenie - jako nasycona głęboką symboliką  i bagażem kulturowych skojarzeń.  Do dziś budzi  z nadzieją, naturą, nowym życiem oraz wiosną (nawet kiedy na dworze mróz).

 A może warto porzucić ścieżki tradycji i na poszukiwanie zieleni podążyć odważnymi  tropami?

 Zielone mogą być banknoty a może  i... ludzie. Czy komuś mówi coś jeszcze nazwa gra w zielone?

Patrzeć na „zielone" jest podobno bardzo zdrowo . Któż nie słyszał, że to ulga dla zmęczonych godzinami pracy przy komputerze oczu?

Dla zdrowia i dla ciekawych artystycznych efektów, poszukajcie zielonych elementów w swoim otoczeniu.

 Pamiętajcie, że zielony nie lubi być misternie zestawiany, reżyserowany. Nie chce być elementem ułożonej martwej natury. Chce zaskakiwać, chce być przyłapany, dostrzeżony i uchwycony „na gorąco". Łatwo dotrzeć zieleń w otaczającej przyrodzie, ale kolor ten lubi się bawić w chowanego i można go wyszukać w wielu zaskakujących miejscach.

Czekamy na mnogie interpretacje - to od Was zależy gdzie  spostrzeżecie interesujący motyw i zechcecie się  nim pochwalić w konkursie organizowanym przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

 

Dajcie swoim pomysłom i wyobraźni zielone światło!


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus