DE EN PL
10-lecie LP

Jarosławiec

Jarosławiec to urokliwa nadmorska miejscowość, która mimo iż obrosła po części w typowe dla polskich kurortów stragany, butiki, „salony” gier i podobne jarmarczno – pamiątkarskie przybytki, a po części w eleganckie pensjonaty, aquapark i luksusowy, czterogwiazdkowy hotel, mimo wszystko zachowała wiele szlachetnych zakątków, zabytkowych budynków, latarnie morskie, niewielki port rybacki z ciekawymi urządzeniami do slipowania kutrów, malownicze falochrony i umocnienia brzegowe. Słowem mnóstwo inspirujących motywów godnych uwagi i interpretacji. A do tego Bałtyk, niezmiennie zmienny.

Plener jest bardzo ważnym elementem na drodze artystycznej edukacji. To rodzaj warsztatów twórczych, czas intensywnej, nie przerywanej innymi zajęciami pracy. Efekty są zaskakujące. Widać jak z dnia na dzień uczniowie się rozgrzewają, jak na przestrzeni kilkunastu dni ich prace nabiera jednolitości, a oni sami rutyny. To jasny dowód, że systematyczność jest nieodzowną cechą sukcesu.

Majowy plener malarski w Jarosławcu dla III klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym przyniósł satysfakcjonujący plon. Powstało ponad sto obrazów, głównie pejzaży: morskich, architektonicznych, ze sztafażem, z motywami portowymi, w ciekawych konwencjach i przy zróżnicowanych środkach ekspresji.

Widać gołym okiem, jak wielki postęp zrobili niektórzy uczniowie w czasie trzech lat nauki, jak dojrzeli, nie boją się eksperymentować, próbować, są ciekawi nowych możliwości.

To wielka satysfakcja dla nauczyciela móc obserwować ten proces.

 

Zbigniew Chrostek czerwiec 2011

 

 

 
                 

Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus