DE EN PL
10-lecie LP

Inspirowane wsią III

W dniu 29 września obradowała komisja konkursowa w skladzie:

przewodniczący: prof. Mariusz Dąbrowski ( ASP Warszawa)

                              prof. Jecek Zdybel ( ASP Gdańsk)

                               prof. Mariusz Białecki ( ASP Gdańsk)

Potokół z posiedzenia.

 

 

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie,


Niektórzy mówią, że do trzech razy sztuka, ale my nie mamy zamiaru tak kończyć przygody z Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym Inspirowane Wsią. Dlaczego? Bo to przede wszystkim kontakt z różnymi interpretacjami tematu pozornie prostego i jednoznacznego. Uczestnicy dwóch poprzednich edycji udowodnili, iż tematyka związana z naturą, wsią czy pracą to nieograniczone źródło pomysłów. Pokazali nam także, w jakim kierunku można rozwijać konkurs by był atrakcyjny i pokazywał najbardziej wartościowe realizacje.

Obserwując dwie poprzednie edycje konkursu, słuchając uwag i sugestii Jury, postanowiliśmy trochę zmodyfikować kategorie. Nową propozycją jest film krótkometrażowy. Ze względu na małą ilość nadchodzących prac w kategoriach grafika komputerowa, rzeźba i płaskorzeźba postanowiliśmy z nich zrezygnować. Myślimy, że pozwoli to uczestnikom konkursu odkryć i pokazać jego inne oblicze. Ze względu na organizację prac szkół przesunęliśmy termin nadsyłania prac do 16 września 2014 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzeciej edycji konkursu, który cieszy się dużym zainteresowaniem. W poprzednim roku wpłynęło do nas 440 prac z 20 szkół. Taka różnorodność koncepcji mobilizuje do ciągłego rozwijania się. Myślimy, że zarówno nagrody (o łącznej kwocie 4 tysięcy złotych), wyróżnienia, jak już i sama przygoda z tematem stanowią reklamę samą w sobie.

W oczekiwaniu na myśli, zmysły i wrażenia zamknięte w formie artystycznej.


komisarz konkursu
Aleksandra Hońko

Pliki do pobrania


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus