DE EN PL
10-lecie LP

Biennale KOLOR

  W raz z rozpoczęciem Nowego Roku startujemy z nową edycją konkursu fotograficznego KOLOR, który będzie odbywał się w formie biennale. Konkurs skierowany jest do uczniów z całej Polski w przedziale wiekowym 13-16 lat . 

   Kolorem pierwszej edycji biennale jest zestaw: biało-czerwony. Biel i czerwień posiadają głęboki symboliczny potencjał tak ważny dla polskiej kultury. Barwy narodowe przywołują na myśl znane powszechnie symbole, flagę i godło, ale też sprawiają, że myślimy o wspólnocie, poczuciu tożsamości, tradycjach, obyczajach oraz historii determinującej losy narodu. Biel symbolizuje czystość ducha, czerwień odnosi się do odwagi, dostojeństwa oraz ofiary. W roku 2018, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, symbolika oraz rola tych barw zasługuje na głębszy namysł. Jakie znaczenie mają dla Was biel i czerwień? Jakie wartości i skojarzenia ze sobą niosą?  Pokażcie to przy pomocy konkursowych fotografii!

 

Jury przyzna nagrody rzeczowe I, II i III miejsce oraz 3 wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: 13-14 lat oraz 15-16 lat.
Jury zastrzega sobie możliwość zmiany przyznania nagród w zależności od poziomu nadesłanych prac.

Na prace czekamy do 11 V 2018

 
 

Pliki do pobrania


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus