DE EN PL
10-lecie LP

Aktualności

You Tube Channel projektu Promoting Art

You Tube Channel projektu Promoting Art

09-05-2018

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projektach Unii Europejskiej. Obecnie prowadzony projekt Promoting Art to współpraca szkół artystycznych z Polski, Estonii, Bułgarii, Portugalii, Bułgarii, Słowacji i Łotwy. Liczne zadania projektu przyczyniają się do wzbogacenia wiedzy naszych uczniów z zakresu sztuki i jej promocji, kultury krajów europejskich i ich dziedzictwa.  Wszystkie te wymagania spełniało kolejne zadanie projektu. Uczniowie mieli stworzyć filmy promujące główne dzieła sztuki lub zabytki ich miast. Następnie powstał kanał YouTube projektu gdzie dokonania uczniów można obejrzeć. Zapraszamy na kulturowy seans o sztuce naszych sześciu partnerskich krajów.

https://www.youtube.com/channel/UChKMj5FSPHnVCYCAJ7HXqdw/videos

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

05-05-2018

W tym tygodniu w Liceum Plastycznym odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne. W zajęciach brały udział dwie grupy uczniów Liceum Plastycznego oraz uczniowie sąsiadującej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Warsztaty odbywają się w ramach projektu międzyszkolnych warsztatów ceramicznych „Zaprojektuj, zrób, pokaż" zorganizowanych przez Stowarzyszenie Talent Art oraz współfinansowane przez Zarząd Powiatu Elbląskiego. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami i technologiami wytwarzania, utrwalania oraz ozdabiania wyrobów ceramiki artystycznej.

 

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

29-04-2018

27 kwietnia oficjalnie pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Liceum Plastycznego. Uroczystość odbyła się w jednym z naczelnych ośrodków sztuki w Elblągu - CS Galeria EL, co jeszcze bardziej pozwoliło czwartoklasistom poczuć, że stali się młodymi artystami, którzy być może sami kiedyś będą wystawiać swoje prace w tym miejscu.  Głos zabrali również wyjątkowy gość, Starosta Elbląski, Pan Maciej Romanowski, który życzył naszym absolwentom dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki. Nieoficjalną część pożegnania przygotowała klasa trzecia, która pokazała, jak maturzyści zmienili się na przestrzeni lat. I, jak przystało na prawdziwych absolwentów, otrzymali birety, które będą im przypominać o czterech latach spędzonych w Liceum Plastycznym. Po uroczystościach Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz otworzyła wernisaż wystawy „Dyplomy 2018”, na której tegoroczni dyplomanci pokazali swoje prace dyplomowe oraz aneksy z rysunku i malarstwa.

Dyplomy 2018

Dyplomy 2018

24-04-2018

Uczniowie czwartej klasy  pierwsze egzaminy mają już za sobą. Zakończyły się bowiem obrony prac dyplomowych – w tym roku z technik druku artystycznego oraz, po raz pierwszy, z fotografii artystycznej. Zanim absolwenci przystąpią do egzaminów maturalnych, czeka ich jeszcze jedno wydarzenie. Pokażą swoje prace dyplomowe w CS Galeria El. Wernisaż wystawy „Dyplomy 2018” zacznie się w piątek, 27 kwietnia, o godzinie 18.00. Wcześniej, o godzinie 17.00, uczniowie wezmą udział w uroczystym zakończeniu roku.

 Serdecznie zapraszamy na wystawę

Stypendia artystyczne

Stypendia artystyczne

20-04-2018

18 kwietnia pięć naszych uczennic odebrało z rąk Prezydenta Elbląga stypendium artystyczne, które ma im pomóc w realizacji własnego przedsięwzięcia związanego ze sztuką, a przeprowadzonego na terenie Elbląga. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla naszych uczennic i dla szkoły, gdyż na gali zostali również nagrodzeni doświadczeni artyści oraz osobistości związane z rozwojem kultury w Elblągu i jego okolicach. Stypendia są wspaniałą formą pomocy tym , którzy chcą tworzyć i zdobywać uznanie.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus