10-lecie LP

Narodowe czytanie "Przedwiośnia"

11-09-2018

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym przyłączyło się do akcji narodowego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W poniedziałek 10 września wszyscy uczniowie szkoły mogli posłuchać fragmentów powieści w interpretacji Julii Salińskiej i Marty Ankiewicz.

„Przedwiośnie” to ważny utwór, poruszający tematykę bliską współczesnej młodzieży. Obok zagadnień politycznych – pytań o kształt niepodległej Polski, poszukiwań światopoglądowych i zagadnień narodowych porusza bowiem kwestie dojrzewania głównego bohatera. Porusza on się w sferze uczuć – przeżywa pierwszą miłość, ewoluują jego poglądy, rodzą się nowe i coraz bardziej skomplikowane pytania o wartości i priorytety. Te wszystkie tematy przybliżyły uczniom fragmenty powieści, którą już niebawem zgłębiać będą w całości.

Ogólnopolska akcja narodowego czytania "Przedwiośnia" odbywała się pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej.

Zebrania z Rodzicami

11-09-2018

Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebrania z Rodzicami 12 wrzesnia 2018r. o godz.17.00.

Rozpoczęcie roku

04-09-2018

Rok szkolny 2018/2019 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym oficjalnie rozpoczęty! Zaczęliśmy go z niemałym "historycznym" rozmachem, wspominając rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz szczyptą prawdziwej lekcji fizyki, którą przygotowała dla nas Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz. Wręczyła także nagrody i wyróżnienia, które przyznano naszym uczniom w czasie wakacji.

Kiermasz podręczników

03-09-2018

Brakuje Ci jakiegoś podręcznika? Chcesz sprzedać książki z zeszłego roku? Zapraszamy na kiermasz podręczników, który odbędzie się we wtorek, 4 września na długich przerwach (10.35. 11.35) w holu szkoły.

,,Herosi Niepodległej "

06-09-2018

Uczennice naszego Liceum Aleksandra Sowińska i Wiktoria Łopatto zostały laureatkami konkursu na muralu pt. ,,Herosi Niepodległej ”. Już pod koniec roku szkolnego w czerwcu zabrały się do działania i wykonały na podstawie zwycięskich projektów murale.