DE EN PL
10-lecie LP

10 lat Liceum Plastycznego - czas niezwykły!

Z radością i dumą pragniemy poinformować o przypadającym w 2018 roku 10 – leciu istnienia Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Jubileusz jest dla nas okazją do podsumowania dynamicznej historii szkoły.

Minione dziesięć lat obfitowało w  liczne działania i sukcesy na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim. Ufamy, że zapisało się też pod znakiem spełniania marzeń młodzieży, rozwoju jej zdolności i pasji, kształtując mądrych i ciekawych świata młodych ludzi.

Nasi uczniowie zdobywają  liczne nagrody w konkursach artystycznych i przedmiotowych, indeksy na uczelnie wyższe, otrzymują stypendia. Po skończeniu szkoły z powodzeniem dostają się na wybrane uczelnia artystyczne, humanistyczne, a  także techniczne oraz zakładają działalność gospodarczą rozpoczynając budowanie własnej ścieżki zawodowej. 

W ciągu minionych dziesięciu lat Liceum Plastyczne przeszło długą drogę, efektem czego jest wyjątkowa szkoła, wychodząca naprzeciw zainteresowaniom młodzieży, gdzie najważniejszą osobą jest uczeń i jego rozwój. Dziś Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym to nowoczesna szkoła, miejsce pracy nauczycieli z pasją, pełnych energii i entuzjazmu, którzy prowadzą młodzież do sukcesu.  To miejsce, w którym rodzą i urzeczywistniają się szalone pomysły, miejsce, do którego z chęcią przychodzimy i podejmujemy się kolejnych wyzwań i realizacji rzeczy na pozór niemożliwych. Miejsce, w którym staramy się zaspokajać marzenia i ambicje wielu młodych  i utalentowanych ludzi.

Ostatnia dekada to niezwykle intensywny rozwój infrastruktury szkoły. Nowe pracownie wraz z nowoczesnym wyposażeniem dają szanse działaniom edukacyjnym, artystycznym i wychowawczym. Pojawiające się przestrzenie do prac twórczych stwarzają możliwości do następnych śmiałych i odważnych pomysłów oraz realizacji projektów i wydarzeń.   

Od dziesięciu lat staramy się wnosić swój wkład w rozwijanie naszego lokalnego życia kulturalnego, by dzięki talentom oraz młodzieńczej energii współtworzyć aktywnie środowisko artystyczne. Liczne wystawy, eventy, festiwale i projekty adresujemy w równej mierze do mieszkańców Elbląga, Gronowa Górnego, jak i  do uczniów czy przyjaciół Liceum Plastycznego.  Nasze działania spotykają się z dużym zainteresowaniem, a wspiera nas wiele instytucji i podmiotów oraz Powiat Elbląski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Centrum Edukacji Artystycznej, za co serdecznie dziękujemy.

Rok 2018 jest dla nas szczególny.  To będzie bardzo intensywny i obfitujący w wiele  ciekawych wydarzeń czas.

Już dziś zapraszamy do świętowania razem z nami i uczestniczenia w zaproponowanych przez nas uroczystościach i  podejmowanych inicjatywach.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus