10-lecie LP

Ostatnie wydarzenia

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

02-10-2018

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym włączyli się w działania promujące czytelnictwo. Mieli świetną okazję, aby zaprezentować swoim koleżankom i kolegom lektury warte przeczytania. Każdy mógł przeczytać fragment swojej ulubionej książki i zachęcić innych do sięgnięcia po nią.

Wydarzenie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki zaprezentowane przez uczniów pochodziły z ich prywatnych zbiorów czytelniczych oraz z zasobów zakupionych do biblioteki szkolnej.  Projekt ten zrealizowany został na lekcji języka polskiego.

Gratulacje, Brawo, Nagroda!

02-10-2018

Gratulacje dla naszego absolwenta Dawida Konkela za zdobycie nagrody w XXI Międzynarodowym Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży - Toruń 2018.  Na 10128 prac nadesłanych z 45 krajów praca Dawida  wykonana jeszcze w szkole na zajęciach        z grafiki komputerowej została zauważona i nagrodzona.

Serdecznie gratulujemy laureatowi i i życzymy dalszych sukcesów.

Remont infrastruktury szkolnej placówek oświatowych Powiatu Elbląskiego wraz z wyposażeniem w sprzęt specjalistyczny i materiały dydaktyczne

01-10-2018

Projekt dotyczył instalacji sieci komputerowej na budynkach szkolnych Liceum Plastycznego wraz z elektryką i obwodami zasilania dedykowanego pod komputery oraz zakup niezbędnego wyposażenia komputerowego. Zakupione w ramach projektu sprzęty komputerowe wraz z oprogramowaniem pozwoliły na podniesienie jakości nauczania w szczególności w zakresie kompetencji kluczowych

Uczniowie Liceum Plastycznego pamiętają o historii

18-09-2018

Pierwsza klasa Liceum Plastycznego w ramach lekcji historii pochyliła się nad ważnym dla naszego narodu wydarzeniami. Efektem jest gazetka, która została przygotowana z myślą o 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej z  jednoczesnym podkreśleniem  17 września 1939 roku, kiedy to Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Zgodnie z radziecko-niemieckim porozumieniem zawartym w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow, Armia Czerwona przekroczyła granice Polski. Związek Radziecki złamał pakt o nieagresji, który miał obowiązywać do końca 1945 roku. Rosjanie zaatakowali o 6.00 rano. Wprowadzili do Polski ponad 4 tysiące czołgów, 1800 samolotów i prawie 2 miliony żołnierzy, którym Polacy mogli przeciwstawić jedynie ponad 300 tysięcy żołnierzy. Pomysł wykonania gazetki z wykorzystaniem plakatów propagandowych z tamtego okresu zrodził się  na zajęciach podstaw projektowania i historii u pań Romy Jaruszewskiej i Małgorzaty Cytryckiej, w działaniach wspomógł uczeń klasy I Mateusz Choruży.

WERNISAŻ

17-09-2018

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej KOLOR, który odbędzie się 27 września w siedzibie naszej szkoły o godz. 16:00.