biennale inspiracji 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Najlepsze dyplomy na XIII Makroregionalnym Biennale w Lublinie

30-06-2017
Najlepsze dyplomy na XIII Makroregionalnym Biennale w Lublinie

Wyróżniające się prace dyplomowe naszych uczniów i absolwentów zostały wyeksponowane na XIII Makroregionalnym Biennale „Dyplom 2017” w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Zestawienie osiągnięć plastycznych, których wynik stanowiły prace dyplomowe z trzynastu szkół z Makroregionu to ogromna dawka inspiracji, okazja do prezentacji umiejętności warsztatowych. To także możliwość przeanalizowania zróżnicowanych efektów koncepcyjnego podejścia wynikającego z nauczanych specjalizacji i specyfiki procesu edukacyjnego w każdej ze szkół. Był to przegląd bardzo różnorodny. Obok projektów plakatów, identyfikacji wizualnej firm, artbooków eksponowane były: fotografia artystyczna, projekty ubrań, kostiumów, odszyte już modele, meble czy zabawki... i wiele, wiele innych. Wspólny mianowik stanowiły na pewno wysokie walory estetyczne oraz solidny warsztat prac, które są jednym z najlepszych mierników efektów plastycznego kształcenia i dają świadectwo tego, że dalsza praktyka artystyczna absolwentów szkół plastycznych rokuje bardzo dobrze!

Na Biennale nasza szkoła zaprezentowała prace dyplomowe ze specjalizacji : projektowanie graficzne , które powstawały pod kierunkiem promotorów: Pani Romy Jaruszewskiej i Pana Janusza Kozaka.

Wyróżniające się dyplomy zaprezentowały następujące szkoły z Makroregionu: Lubelska Szkoła Sztuki I Projektowania PSP im. Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie, Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży, Liceum Plastyczne im. Elwiro Michała Andriollego w Mińsku Mazowieckim, Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie, Państwowe Liceum Plastyczne im. Erica Mendelsohna w Olsztynie, I Prywatne Liceum Plastyczne im. Władysława Drapiewskiego w Płocku, Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu, Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu, Studio Sztuki – Policealne Studium Zawodowe Plastyczne w Warszawie, Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie, Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu.

Śmiało można powiedzieć, że dyplomy naszych absolwentów z roczników 2015/2016 i 2016/2017 : Bartosza Alchimowicza, Magdaleny Gawron, Dagmary Lipki, Dawida Konkela, Karoliny Zabaryłło, Wiktorii Zientkiewicz wzbudziły wiele zainteresowania.