dyplom2017 warsztaty gimnazjalistow rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

"Mały"Jubileusz

Nie opuszcza mnie przeświadczenie, że z wielkich idei i ciężkiej pracy rodzą się wartościowe przedsięwzięcia. I nawet jeżeli wydają się małe, to ich cieniem staje się zaangażowanie, pasja i dużo szczęścia. Gdy myślę i mówię Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym, to pierwszą myślą jest mała, kameralna, młoda szkoła. I wcale nie umniejsza to jej wartości. Za sukcesem placówki stoją przede wszystkim nauczyciele, uczniowie, ale także wszystkie osoby, które pomogły doprowadzić szkołę do takiego wyglądu i sposobu funkcjonowania, jaki mamy obecnie. Dobra wola i wsparcie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizacja projektów także w ramach POKL pozwoliły nam stanąć w tym miejscu. Stanąć godnie.

Liceum Plastyczne jest w trakcie budowania swojej historii i nawet mały jubileusz, o który w tym roku się pokusiliśmy, ma nam przypominać, ze tradycja się buduje w naszych rękach. Gdy patrzę, co już osiągnęliśmy, jak wyglądają pracownie, jak funkcjonujemy, w ilu konkursach i przedsięwzięciach bierzemy udział, rozpiera mnie duma. Bo ta mała i młoda szkoła ma siły i możliwości, by bez kompleksów mierzyć się z Liceami Plastycznymi o bogatej tradycji i dużym doświadczeniu. Uczniowie i nauczyciele biorą udział  w konkursach i osiągają sukcesy, a szkoła jest zauważalna w regionie i stanowi coraz silniejszy ośrodek kultury.

Obchodzony jubileusz to szansa osobistego podziękowania tym, którzy pomogli szkole znaleźć się w tym miejscu. Nie potrafię sobie wyobrazić, jak byśmy funkcjonowali, gdyby nie fundusze, które udało się pozyskać na adaptację budynku na pracownie artystyczne oraz modernizację sali komputerowej.  Pragnę również podziękować  mediom, które od 5 lat chętnie dzielą się dobrymi wiadomościami o  naszej szkole, jak również wszystkim  firmom i instytucjom prywatnym za pomoc i wsparcie Stowarzyszenia działającego przy szkole i realizującego działania  na rzecz  jej rozwoju.

W imieniu nauczycieli, pracowników  szkoły,

uczniów i absolwentów

Krystyna Brinkiewicz

dyrektor szkoły

Galeria "Małego" Jubileuszu

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym gościom za obecność, ciepło, miłe słowa oraz gratulacje. Na piątkowym spotkaniu nie zabrakło ani pozytywnych myśli, ani przyjacielskich rozmów, ani radości z bycia tego dnia po prostu razem. Za tę przyjaźń, kwiaty, energię jesteśmy wam wszystkim wdzięczni. To bardzio miłe widzieć, że chcieliście ten ważny dla nas dzień spędzić z absolwentami, uczniami, nauczycielami i pracownikami Liceum Plastycznego. Za rok idziemy do szkoły - a tam rozwiniemy się jeszcze bardziej.

Szczególne podziękowania kieruję do dziennikarzy, którzy z zaangażowaniem pokazali specyficzną atmosferę naszej placówki.

Napisali o nas:

www.info.elblag.pl