II nabór 2017 wystawa końcoworoczna dyplom2017 rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Kolor różowy – konkurs

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Kolor Róż

W dniu 29 maja odbyła się ocena prac nadesłanych na IV edycję konkursu fotograficznego skierowanego do uczniów gimnazjów organizowanego przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.

Nadesłano 278 zdjęć z 60 szkół.

Skład komisji:
Przewodniczący:
Tomasz Misiuk- mgr sztuki, absolwent PWSFTviT w Łodzi
Członkowie:
Remigiusz Koniecko: fotograf, absolwent PWSFTviT w Łodzi Katarzyna Sawicka- artysta plastyk, nauczyciel LP fotografii i filmu w Gronowie Górnym
Komisarz konkursu:
Roma Jaruszewska - artysta plastyk, nauczyciel LP w Gronowie Górnym
Żaneta Ewa Polkowska
Komisja przyznała 3 główne nagrody oraz 3 wyróżnienia.

I MIEJSCE:   Marta Pawlak kl. III  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł pracy " Bąbelkowo"
II MIEJSCE:  Jakub Marcula kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł pracy " Odbicie w lustrze"
II MIEJSCE:  Dawid Kubicki kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł pracy " Ławeczka"
III MIEJSCE:  Aleksandra Blicharz kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim tytuł pracy " Wiatrem"

WYRÓŻNIENIA:

Magdalena Czapiewska kl. III Zespół Szkół Miejskich Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu  tytuł pracy "Sweet lips"

Alicja Pacuk kl. I  Gimnazjum nr 49 w Gdańsku  tytuł pracy " Różowy błysk"

Julia Krotoszyńska kl. I Zespół Szkół Społecznych „STO” w Gdańsku  tytuł pracy " Deszcz"

Anna Kassel kl. II Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim tytuł pracy " Cios Słońca"

Praca nagrodzona, I miejsce

Do wystawy komisja zakwalifikowała następujące prace:

Oliwia Czajkowska kl. II Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łochowie  tytuł: „Z parasolką różową przez świat”

Olga Szewczyk kl. III  Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum Sportowe w Nowym Dworze Gdańskim  tytuł: „Zaczarowane ołówki”

Aleksandra Blicharz kl. II  Gimnazjum nr. 1 w Konstantynowie Łódzkim tytuł: „Farbowane”

Elena Bray kl. III  Gimnazjum nr. 23 im. Ireny Sendlerowej  tytuł: „Lany poniedziałek na różowo”

Kamil Oleszkiewicz kl. II  Publiczne Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Zabrzu  tytuł: „Mimo Wszystko” , „Inna”, „Zwykłą”

Anna Kassel kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł pracy " Cios Słońca", „Lśnienie”

Weronika Kucharska kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim tytuł: „Geometryzacja”

Weronika Pacyniak kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim tytuł: „Karciane”

Karolina Jóźwiak kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł: „Kolorowa woda”

Marta Pawlak kl. III  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim  tytuł pracy " Bąbelek"

Aleksandra Blicharz kl. II  Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim   tytuł pracy " Wiatrem"

Magdalena Czapiewska kl. III  Zespół Szkół Miejskich Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu  tytuł pracy "Sweet lips"

Kacper Zaradkiewicz, kl III, ZSO Gimnazjum nr 8 w Elblagu, "Siostrzana przestrzeń"

Alicja Pacuk kl. I  Gimnazjum nr 49 w Gdańsku  tytuł pracy " Różowy błysk"

Julia Krotoszyńska kl. I Zespół Szkół Społecznych „STO” w Gdańsku tytuł pracy " Deszcz"

Marta Szewczyk, kl III, Gimnazjum Sportowe w ZS nr 1 w  Nowym Doworze Gdańskim, "Kolorowa zima"

Sabina Jurkowska , kl III, Gimnazjum Sportowe w ZS nr 1 w  Nowym Doworze Gdańskim, bez tytułu,

Laura Zygnerska , kl III, Gimnazjum Sportowe w ZS nr 1 w  Nowym Doworze Gdańskim, bez tytułu

Marta Hrycna, kl. III, Gimnazjum im. Na Bursztynowym Szklaku w Mikoszewie, "Różowa Mary Poppins"

Maria Piasecka, kl III, Zespół Szkół w Młynarach, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Młynarach, "Cause I'm getting crazy"

Alicja Pacuk, Ib, Gimnazjum nr 49 w Gdańsku, "Przez Holandię na różowo"

Alicja Kozłowska, kl. II, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr. 26 w Gdańsku

Paulina Wierzbicka, kl. II, Gimnazjum im. Orła Białego w Ustroniu Morskim

Larysa Głuszko, kl. I, Społeczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Franaszek Koszelnik , kl. III, Gimnazjum nr.4 im. Romualda Traugutta Jasło

Justyna Kościółek, kl. III, Gimnazjum im. UNICEF w Bielanach Wrocławskich

Martyna Tokarczyk, kl. III, Zespół Szkół, Publiczne Gimnazjum im. J. Korczaka Laskowa

Wiktoria Wiśniewska, kl. II, Zespół Szkół Miejskich, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu, „Optymistka”

Antonina Maglewska, kl. I, Gimnazjum mn. 15 w Płocku, „Apetyt na róż”

Wystawa zdjęć odbędzie się 8 czerwca 2015r. o godz. 17.00 w CSE Światowid w Elblągu.

Gratulujemy zwycięzcom!

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zaprasza gimnazjalistów do udziału w 4 Edycji Konkursu Fotograficznego Kolor. Tym razem motywem przewodnim konkursu będzie różowy.

Różowy jak…. serduszko przyczepione do plecaka, jak… guma balonowa, szalik, bukiet kwiatów, breloczek czy ekstrawaganckie spodnie. Różowy jak… fantazyjnie pomalowany płot, drabinki w parku, karuzela itp.

Róż obecny jest na ulicach naszych miast czasami tylko w małych dawkach, ale nie pozostaje niedostrzeżony. Różowy  dodatek przydaje energii, zaskakuje, a niekiedy rozśmiesza. Wystarczy „patrzeć przez różowe okulary”, by z otaczającej barwnej monotonii wyłowić różowe akcenty i je utrwalić.

Róż nie lubi wystudiowanych zestawień – misternie ułożonych kompozycji. Lubi być przyłapany na „gorącym uczynku”, zauważony przypadkiem i  z zaskoczenia sfotografowany.

Odszukajcie  więc róż w przestrzeni wokół siebie!

Różowy bywa kojarzony z miłością, a czasem z kiczem. Czy zasłużenie? Interpretacja należy do Was!

Róż może przybierać różne formy i odcienie – dlatego to od Was zależy, jakie wcielenie różu spostrzeżecie i zechcecie się  nim pochwalić w konkursie organizowanym przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym.