dyplom2017 warsztaty gimnazjalistow rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Informacje o szkole

Drogi Gościu! Witamy Cię w wirtualnych murach naszej szkoły. O jej wyjątkowości świadczy nie tylko to miejsce, ale ludzie, którzy tutaj realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim kształtują wyobraźnię. Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym jest szkołą młodą i bardzo kameralną. W tej rodzinie łatwo zapomnieć o problemach i dać się ponieść we wspaniały świat wiedzy i sztuki.

Zapraszamy!

Organ prowadzący szkołę: Powiat Elbląski

Organ nadzorujący: Centrum Edukacji Artystycznej

z ramienia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Cykl kształcenia: 4 lata

Nauka przedmiotów ogólnokształcących: w zakresie ogólnym wg podstawy programowej dla liceum ogólnokształcącego.

Przedmioty artystyczne:

- historia sztuki,
- rysunek i malarstwo,
- rzeźba,
- podstawy fotografii i filmu,
- podstawy projektowania i kompozycja,

- specjalność artystyczna: techniki graficzne lub reklama wizualna.

Uwaga! Nowe specjalności od 1 września 2014r!

1. Fotografia i film, w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji: Fotografia artystyczna lub Realizacje intermedialne ( od 2017)

2. Techniki graficzne, w ramach której uczeń ma do wyboru jedną ze specjalizacji:  Projektowanie graficzne lub Techniki druku artystycznego

Edukacja kończy się egzaminem z przygotowania zawodowego. Absolwent otrzymuje tytuł plastyka.

Ramowy plan nauczania: zobacz

Uczniowie przygotowani są do zdawania matury. Mogą kontynuować studia na dowolnie wybranym kierunku.

Dla uczniow szkoły prowadzimy bezpłatne zajęcia przygotowujące na ASP oraz Architekturę.

Zajęcia z języków obcych prowadzone są w grupach uwazględniających umiejetnosci ucznia i poziom zaawansowania.

Uczniowie mogą uczestniczyć w różnych zajęciach dodatkowych: zajęcia teatralne, jezyk angielski, niemiecki, matematyka, tworenia stron internetowych, rzeźby, rysunku i malarstwa oraz konserwacji dzieł sztuki.

Zajęcia z wychowania fizycznego odbywją sie w sali gimnastycznej Gminnego Gimnazjum w Gronowie Górnym oraz na kompleksie boisk Orlik w Gronowie Górnym .

Szkoła nie posiada internatu. Nasi uczniowie korzystają z następujących burs na terenie Elblaga

Bursa Szkolna nr 3 w Elblągu, ul. Wapienna 17, http://www.bursa3elblag.pl/

Bursa Szkolna nr 2 w Elblągu, Pułaskiego 1A, http://www.bursa2.pl/

Bursa Szkolna nr 4 w Elblągu, ul. Komeńskiego 37, http://bursa4.elblag.com.pl/

Bursa Szkolna nr 1 – Obrońców Pokoju 40, Tel. 55-233 20 38

Internatu Zespołu Szkół Ekonomicznych, Bema , Tel.: 55 642 98 77

Dojazd do szkoły: autobusy komunikacji miejskiej lini 16 i 22,  pętla tramwajowa linii (1, 2,4) 900 m od szkoły

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest:

- ukończenie nie więcej niż 17 lat w danym roku kalendarzowym,
- pomyślne zdanie egzaminów wstępnych.

Więcej w zakładce: rekrutacja