biennale inspiracji 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Egzamin dyplomowy

Obrona pracy dyplomowej to podsumowanie 4-letniej pracy w Liceum Plastycznym. Bez względu na wybraną specjalizację, temat czy formę, dyplom jest sumą doświadczeń, jakie każdy z uczniów zebrał podczas nauki w naszej szkole.

Klasa czwarta to moment, w którym uczeń musi dokonać wyboru, ale także ponieść jego konsekwencję. Wybrać temat, przejść długi proces projektowy, zrealizować wybrany projekt i w końcu obronić swój dyplom. Zaprezentować go najlepiej i być gotowym na pytania, a czasem wątpliwości komisji egzaminacyjnej.

Brzmi poważnie? Bo to poważna sprawa. Otrzymanie tytułu plastyka to potwierdzenie umiejętności nie tylko warsztatowych, przygotowania technicznego, ale także przygotowania intelektualnego i, co najważniejsze, wrażliwości estetycznej, która nie jest dana każdemu i jest "towarem" mocno deficytowym. W dzisiejszych czasach szczególnie.
Gratulacje dla tegorocznych dyplomantów.
Za wysoki poziom prac i wytrwałość.

Janusz Kozak