DE EN PL
II nabór 2017 wystawa końcoworoczna dyplom2017 rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Aktualności

Wernisaż prac Viive Noor

Wernisaż prac Viive Noor

13-12-2016

W ubiegłym roku minęło 150 lat od wydania książki Lewis'a Carroll'a "Przygody Alicji w Krainie Czarów". Z okazji tego wydarzenia estońska artystka i kuratorka Viive Noor stworzyła międzynarodowy projekt wystawienniczy pod nazwą "IT'S ALWAYS TEA -TIME", który cała nasza szkoła miała szansę zobaczyć 24 listopada w Galerii Nobilis w Światowidzie.

Spotkanie z Markiem Elsnerem

Spotkanie z Markiem Elsnerem

13-12-2016

W czwartek, 24 listopada, uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazję wziąć udział w zorganizowanym specjalnie dla nich spotkaniu z Markiem Elsnerem, którego prace można oglądać w Galerii El.

Galeria

Warsztaty z zakresu tworzenia ilustracji

Warsztaty z zakresu tworzenia ilustracji

28-11-2016

W Liceum Plastycznym ciekawych projektów nigdy dość. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, poznać nowe dziedziny i porozmawiać na ich temat z profesjonalnymi artystami. Tym razem tematem warsztatów, które odbyły się 23 listopada, była ilustracja. Zajęcia poprowadzone przez estońską artystkę i kuratorkę Vive Noor pozwoliły przybliżyć tajniki ilustracji oraz tego, czym powinno się kierować przy jej tworzeniu. Z tej okazji szkołę odwiedzili Konsul Ambasady Estonii Pani Tina Tarkus w Warszawie oraz Wicestarosta Pan Zbigniew Lichuszewski. 

Galeria

Uczniowie Liceum Plastycznego poznają prawa autorskie

Uczniowie Liceum Plastycznego poznają prawa autorskie

28-11-2016

Na czym właściwie polegają prawa autorskie, jak wyglądają ich regulacje i z czym wiąże się ich nieprzestrzeganie? Odpowiedzi na te pytania mieli okazję zdobyć uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym podczas spotkania z policjantami z Komendy Miejsckiej Policji w Elblągu w dniu 22.11.16.

Uczniowie Liceum Plastycznego na warsztatach w Słoweni

Uczniowie Liceum Plastycznego na warsztatach w Słoweni

28-11-2016

 W dniach od 14 do 19 listopada  grupa uczniów Liceum Plastycznego wraz z opiekunami uczestniczyła w warsztatach artystycznych w ramach projektu Erasmus +, Career in Art. Organizatorem  piątego już spotkania była szkoła partnerska ze stolicy Słowenii - Srednjašola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana. Galeria


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus