kolor 10-lecie LP

Zajęcia i konsultacje dla gimnazjalistów

08-02-2018

Zapraszamy kandydatów do Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym na warsztaty przygotowujące do egzaminów wstępnych!

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy zainteresowanych uczniów klas III gimnazjum na bezpłatne zajęcia z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej przygotowujące do egzaminu wstępnego do Liceum Plastycznego. Najbliższe warsztaty 27 lutego!
Aby uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach, należy wypełnić formularz, który wraz z harmonogramem dostępny jest na stronie szkoły w zakładce Rekrutacja. Na zajęcia można dołączyć w dowolnym czasie.

Wystawa DYPLOMY w Pasłęku

21-02-2018

Zapraszamy na wystawę wybranych prac dyplomowych absolwentów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, 22 lutego o godzinie 18.00 w Pasłęckim Ośrodku Kultury.

Wycieczka do Poznania

06-02-2018

18 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się na wystawę niezwykle znanej artystki, Fridy Kahlo. Wystawa miała miejsce w Poznaniu i ukazywała sztukę Fridy w odniesieniu do Polski, gdyż, jak się okazuje artystka bywała w Polsce i opisywała ją w swoich wspomnieniach. Mieliśmy okazję zetknąć się bezpośrednio z choć częścią dorobku malarki znanej na całym świecie równie dobrze z tego, co udało jej się stworzyć, jak i ze swojej burzliwej i ciekawej historii.

Spotkanie z Dawidem Jasińskim

06-02-2018

Dnia 5 stycznia w naszej szkole odbyło się kolejne już z cyklu spotkanie z absolwentem. Tym razem gościliśmy Dawida Jasińskiego, który ukończył nasze liceum dwa lata temu. Opowiedział nam o tym, jak wygląda nauka na wydziale rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Absolwenci o „Plastyku”, czyli jak zaszczepić w młodych ludziach pasję

26-01-2018

W tym roku Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym obchodzi wyjątkową rocznicę – jubileusz dziesięciu lat swojego istnienia. Z tej okazji zaplanowaliśmy prezentowanie na łamach Portelu cyklu artykułów pokazujących, jak w ciągu dziesięciu lat z mało znanej placówki Plastyk stał się jedną z wiodących szkół artystycznych w Polsce.