DE EN PL
biennale inspiracji 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Aktualności

Warsztaty dla gimnazjalistów

Warsztaty dla gimnazjalistów

09-02-2017

Już startujemy z zajęciami rysunku, malarstwa, rzeźby i historii sztuki dla gimnazjalistów...

Prezentacja Samiry Arrami

Prezentacja Samiry Arrami

24-02-2017

Dnia 24 lutego Liceum Plastyczne odwiedziła jego była uczennica, Samira Arrami. Studentka trzeciego roku na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale malarstwa, opowiedziała uczniom o strukturze szkoły, swoich inspiracjach oraz wspomnieniach z nauki w Liceum. 

Osiągnięcia naszych uczniów na 13 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

Osiągnięcia naszych uczniów na 13 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

22-02-2017

Po raz kolejny uczniowie Liceum Plastycznego zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych. Jury 13 Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa postanowiło przyznać I miejsce w kategorii Malarstwo za tryptyk „Architektura” uczennicy Liceum Plastycznego – Magdalenie Misztal. Wyróżnienie natomiast trafiło do Alicji Święckiej za obraz „Martwa natura”. Obie uczennice prowadzone były przez panią Aleksandrę Hońko.

Warsztaty lalkarskie

Warsztaty lalkarskie

19-02-2017
Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Sawicką mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach lalkarskich zorganizowanych w Młynku Sztuki w Gdańsku w dniach 11-12 lutego. Zajęcia były prowadzone przez artystkę Agatę Rzeźnik, która uczyła się w liceum plastycznym.
Studniówkowy bal maskowy

Studniówkowy bal maskowy

24-01-2017

Motywem przewodnim tegorocznej studniówki Liceum Plastycznego był bal maskowy. Niczym podczas włoskiego karnawału, obowiązkową częścią garderoby każdego uczestnika balu była oryginalna maska. 


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus