dyplom2017 warsztaty gimnazjalistow rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Aktualności

Uczniowie Licem Plastycznego w Gronowie Górnym twórcami logo Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

08-11-2016

Uczniowie Liceum Plastycznego włączyli się w działania mające na celu promowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.

„Żywe obrazy” – niekonwencjonalna inicjatywa uczniów Liceum Plastycznego

01-11-2016

Młodzież z Liceum Plastycznego po raz kolejny dowiodła, że kontakt ze sztuką może nieść za sobą duży ładunek emocji. 29 października w C.H. Ogrody uczniowie ożywili popularne obrazy, wcielając się na kilka godzin w postacie namalowane ręką mistrzów. Przestrzeń galerii handlowej zamieniła się w galerię sztuki, umożliwiając wszystkim odwiedzającym chwilę zadumy i refleksji.

„POMIĘDZY” - GDYNIA 2016

01-11-2016

„POMIĘDZY” - III OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLAKATU SZKÓŁ PLASTYCZNYCH

21 maja 2016 roku w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni - Orłowie odbył się finał III Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Pomiędzy”. Do konkursu zgłoszono 374 prace z 17 szkół.

ŻYWE OBRAZY Spotkanie z dziełami sztuki w C.H. Ogrody

25-10-2016

Zapraszamy na nietypowe spotkanie z arcydziełami światowej sztuki, które „ożyją” i zawładną przestrzenią C.H. OGRODY przez jeden szczególny wieczór 29 października. Postacie znane z obrazów i grafik będzie można spotkać w przestrzeni centrum handlowego w godzinach 18.00 – 22.00.

Stań oko w oko z postacią z obrazu!

PROCES. Od tolkmickich legend do poplenerowej wystawy.

23-10-2016

Plenery, jako element edukacji artystycznej, posiadają długą tradycję i renomę. Dla uczniów I klasy udział w plenerze to z pewnością okazja, by zweryfikować swoje umiejętności nabyte w pierwszym roku nauki, w innych od szkolnych warunkach, ale także, by zintegrować się w obrębie zespołu klasowego i odpocząć nieco od szkolnego rytmu, tworząc w malowniczym otoczeniu.