wystawa końcoworoczna wystawa jubileuszowa dyplom2018 10-lecie LP

Choinka w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

05-12-2017

Świąteczny nastrój oficjalnie zapanował w Liceum Plastycznym. A wszystko za sprawą projektu strojenia bożonarodzeniowej choinki w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, którego ostateczna realizacja miała miejsce 4 grudnia 2017 r. Na uroczystości obecna była Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser - Duda oraz Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Pan Minister Wojciech Kolarski.

Uczniowie z klas I-III Liceum Plastycznego wraz z opiekunami mieli szansę reprezentować szkołę i udekorować choinkę ozdobami przygotowywanymi przez ostatnie tygodnie. Od powstania pierwszych szkiców do ich finałowej realizacji na przezroczystych, perłowych czy matowych bombkach upłynęło wiele intensywnych, twórczych godzin. W przygotowanie unikatowych ozdób zaangażowana była niemal cała szkolna społeczność. Galeria

Prawo własności intelektualnej

16-12-2017

Czy wiecie czym są prawa autorskie? Czy zaliczamy do nich każde stworzone przez nas dzieło i czy trzeba je opatentować, żeby mieć do niego prawa? Co z oglądaniem filmów w internecie i ściąganiem piosenek? Prawo autorskie to temat ogromny, bardzo złożony i trudny, jednak bardzo potrzebny w dzisiejszym świecie, a już w szczególności w szkole artystycznej, gdzie z „dziełami” i „wytworami pracy twórczej” spotykamy się na codzień. Zawiłości tego tematu pomagali uczniom klasy pierwszej Liceum Plastycznego rozwiązać Podinsp. Marek Cieślak oraz Asp.Szt. Dariusz Komosiński z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP Elbląg.

Promoting Art - wizyta partnerów

05-12-2017

Za nami kolejne wydarzenia z programu Erasmus+. W ramach projektu „Promoting Art” uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Elbląga mogli uczestniczyć w Festiwalu Sztuki, który łączył działania z różnych dziedzin artystycznych.  Zachęcamy do przeczytania zamieszczonych poniżej relacji uczestniczek projektu, uczennic klasy I.

Wyróżnienia w konkursie "To MY tworzymy świat"

23-11-2017

Projekt „To MY tworzymy Świat” jest adresowany do młodych kreatywnych obserwatorów tego świata, do ludzi którzy chcą budować poczucie odpowiedzialności za ten świat, do odważnych, którzy chcą za pomocą obrazu pokazać swój punkt widzenia i zainspirować innych do działania. W kategorii konkursowej na najlepsze prace multimedialne i reportaze wyrózniena zdobyły: Kateryna Iermolaieva za animację: "Obieg wody w przyrodzie" i Aleksandra Sowińska za animację "Szybciej, Więcej". Prace powstały pod opieką pani Katarzyny Sawickiej. Gratulujemy!

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

20-11-2017

15 listopada uczennica naszej szkoły, Wiktoria Łopatto, odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Cała uroczystość miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Na gali gościli również przedstawiciele administracji miast znajdujących się w naszym województwie, nauczyciele oraz rodzice.