dyplom2017 rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Osiągnięcia naszych uczniów na 13 Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa

22-02-2017

Po raz kolejny uczniowie Liceum Plastycznego zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych. Jury 13 Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa postanowiło przyznać I miejsce w kategorii Malarstwo za tryptyk „Architektura” uczennicy Liceum Plastycznego – Magdalenie Misztal. Wyróżnienie natomiast trafiło do Alicji Święckiej za obraz „Martwa natura”. Obie uczennice prowadzone były przez panią Aleksandrę Hońko.

Warsztaty lalkarskie

19-02-2017
Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Katarzyną Sawicką mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach lalkarskich zorganizowanych w Młynku Sztuki w Gdańsku w dniach 11-12 lutego. Zajęcia były prowadzone przez artystkę Agatę Rzeźnik, która uczyła się w liceum plastycznym.
Studniówkowy bal maskowy

24-01-2017

Motywem przewodnim tegorocznej studniówki Liceum Plastycznego był bal maskowy. Niczym podczas włoskiego karnawału, obowiązkową częścią garderoby każdego uczestnika balu była oryginalna maska.

Spotkanie z Agnieszką Korytkowską

24-01-2017

Agnieszka Korytkowska to absolwentka naszego liceum z 2015 roku. Obecnie współpracuje z firmą oświetleniową "Lira lighting", pełniąc posadę grafika. Z nią właśnie uczniowie mieli okazję zobaczyć się 20 stycznia w ramach cyklu spotkań z absolwentami.

Spotkanie z Franciszkiem Orłowskim

19-01-2017

30-letni absolwent ASP w Poznaniu, dość nietypowy, wyróżniający się spośród innych artysta, mający na koncie już kilka wystaw w Polsce i za granicą. Realizuje projekty poruszające problemy społeczne za pomocą sztuki intermedialnej i performance’u. Tym artystą jest Franciszek Orłowski, z którym uczniowie naszej szkoły mogli spotkać się we wtorek, 17 stycznia. Zaprezentował swoje w pełni autorskie projekty, również jego największe dzieło: „Pocałunek miłości”.