wystawa końcoworoczna wystawa jubileuszowa dyplom2018 10-lecie LP

Wycieczka do Poznania

06-02-2018

18 stycznia uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się na wystawę niezwykle znanej artystki, Fridy Kahlo. Wystawa miała miejsce w Poznaniu i ukazywała sztukę Fridy w odniesieniu do Polski, gdyż, jak się okazuje artystka bywała w Polsce i opisywała ją w swoich wspomnieniach. Mieliśmy okazję zetknąć się bezpośrednio z choć częścią dorobku malarki znanej na całym świecie równie dobrze z tego, co udało jej się stworzyć, jak i ze swojej burzliwej i ciekawej historii.

Spotkanie z Dawidem Jasińskim

06-02-2018

Dnia 5 stycznia w naszej szkole odbyło się kolejne już z cyklu spotkanie z absolwentem. Tym razem gościliśmy Dawida Jasińskiego, który ukończył nasze liceum dwa lata temu. Opowiedział nam o tym, jak wygląda nauka na wydziale rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Absolwenci o „Plastyku”, czyli jak zaszczepić w młodych ludziach pasję

26-01-2018

W tym roku Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym obchodzi wyjątkową rocznicę – jubileusz dziesięciu lat swojego istnienia. Z tej okazji zaplanowaliśmy prezentowanie na łamach Portelu cyklu artykułów pokazujących, jak w ciągu dziesięciu lat z mało znanej placówki Plastyk stał się jedną z wiodących szkół artystycznych w Polsce.

Studniówka 2018

23-01-2018

„Już za sto dni podejmiecie decyzję na przyszłość - i na tę przyszłość życzę wam, byście mieli mnóstwo okazji do świętowania, do radości takiej, jak dziś” - takimi słowami dyrektor Liceum Plastycznego, Krystyna Brinkiewicz, 19 stycznia otworzyła tegoroczną studniówkę naszej wyjątkowej szkoły.

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego

10-01-2018

Miłośnicy języka angielskiego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych mieli okazję zmierzyć się z zaawansowanym słownictwem i gramatyką w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego ENGLISH HIGH FLIER.  Liceum Plastyczne w konkursie reprezentowało tylko 6 uczniów, ale cieszymy się, że aż dwoje z nich zajęło 1 i 3 lokatę w naszym województwie. Gratulujemy Paulinie Kownackiej, Adriannie Gronek i Basi Borysewicz!