DE EN PL
dyplom2017 warsztaty gimnazjalistow rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Aktualności

Choinka w  Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie

Choinka w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie

10-12-2016

Nasza szkoła została w tym roku szczególnie wyróżniona. Mieliśmy zaszczyt ubrać choinkę w holu głównym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Wydarzenie odbyło się 4 grudnia 2016r. i trwało od świtu do późnego popołudnia - wszystko po to, by świątecznymi dekoracjami najlepiej oddać charakter regionu i popisać się artystycznymi umiejętnościami uczniów naszego liceum. Świąteczna atmosfera, stworzona dzięki rozbrzmiewającym kolędom, dodała nam energii do pracy. W skład dekoracji weszło około 400 przygotowanych przez nas ozdób. Galeria

Wernisaż prac Viive Noor

Wernisaż prac Viive Noor

13-12-2016

W ubiegłym roku minęło 150 lat od wydania książki Lewis'a Carroll'a "Przygody Alicji w Krainie Czarów". Z okazji tego wydarzenia estońska artystka i kuratorka Viive Noor stworzyła międzynarodowy projekt wystawienniczy pod nazwą "IT'S ALWAYS TEA -TIME", który cała nasza szkoła miała szansę zobaczyć 24 listopada w Galerii Nobilis w Światowidzie.

Spotkanie z Markiem Elsnerem

Spotkanie z Markiem Elsnerem

13-12-2016

W czwartek, 24 listopada, uczniowie Liceum Plastycznego mieli okazję wziąć udział w zorganizowanym specjalnie dla nich spotkaniu z Markiem Elsnerem, którego prace można oglądać w Galerii El.

Galeria

Warsztaty z zakresu tworzenia ilustracji

Warsztaty z zakresu tworzenia ilustracji

28-11-2016

W Liceum Plastycznym ciekawych projektów nigdy dość. Po raz kolejny uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę, poznać nowe dziedziny i porozmawiać na ich temat z profesjonalnymi artystami. Tym razem tematem warsztatów, które odbyły się 23 listopada, była ilustracja. Zajęcia poprowadzone przez estońską artystkę i kuratorkę Vive Noor pozwoliły przybliżyć tajniki ilustracji oraz tego, czym powinno się kierować przy jej tworzeniu. Z tej okazji szkołę odwiedzili Konsul Ambasady Estonii Pani Tina Tarkus w Warszawie oraz Wicestarosta Pan Zbigniew Lichuszewski. 

Galeria

Uczniowie Liceum Plastycznego poznają prawa autorskie

Uczniowie Liceum Plastycznego poznają prawa autorskie

28-11-2016

Na czym właściwie polegają prawa autorskie, jak wyglądają ich regulacje i z czym wiąże się ich nieprzestrzeganie? Odpowiedzi na te pytania mieli okazję zdobyć uczniowie Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym podczas spotkania z policjantami z Komendy Miejsckiej Policji w Elblągu w dniu 22.11.16.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus