DE EN PL
10-lecie LP przeglad Biennale KOLOR

Aktualności

Twój Vincent - polecamy.

Twój Vincent - polecamy.

12-10-2017

Chętnie biorzemy udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych ze sztuką. W piątek, 6 października br. mieliśmy okazję uczestniczyć w jednej z takich inicjatyw. W Kinie Światowid odbyła się premiera długo wyczekiwanego filmu animowanego „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugha Welchmana. Fabuła filmu skupia się wokół losów i tajemniczej śmierci tytułowego wielkiego artysty, Vincenta Van Gogha. 

Warsztaty na temat handlu ludźmi

Warsztaty na temat handlu ludźmi

19-09-2017

          Czym jest handel ludźmi? Co rozumieć pod tymi dwoma słowami? To tylko sprzedawanie człowieka jak towar, czy może stwierdzenie obejmujące o wiele szersze spektrum okrucieństwa? Na te pytania uczniowie klasy trzeciej mieli szansę uzyskać odpowiedź. Dnia 14.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których zaproszeni przez nas goście ze straży granicznej przestawili dokładnie, co składa się na coraz powszechniejsze w naszych czasach zjawisko, jakim jest handel ludźmi. 

Stypendia Starosty Elbląskiego

Stypendia Starosty Elbląskiego

12-09-2017

Dnia 8.09.2017 uczennice Liceum Plastycznego: Aleksanda Sowińska, Wiktoria Łopatto, Anna Capek, Barbara Borysewicz, Natalia Szreder, Julia Olenkiewicz oraz Alicja Święcka odebrały z rąk Starosty Elbląskiego stypendia za najlepsze wyniki w nauce w drugim semestrze roku 2016/17. Jest to świetna motywacja do dalszej wytężonej pracy. I choć nie uczymy się dla nagród, to są one świetnym środkiem do tego, aby poczuć się zauważonym i docenionym. 

Nauczyciele Liceum Plastycznego podnoszą swoje kwalifikacje

Nauczyciele Liceum Plastycznego podnoszą swoje kwalifikacje

14-09-2017

                W ramach projektu „Nauczyciel – menadżer w innowacyjnej szkole” realizowanego w programie Erasmus+ pracownicy Liceum Plastycznego wzięli udział w kursach podnoszących jakość pracy nauczyciela. Od 21-26 sierpnia pani dyrektor Krystyna Brinkiewicz oraz panie Joanna Jastrzębska i Anna Bazylczyk, nauczycielki zaangażowane w realizację Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły, rozwijały swoje kompetencje w Teacher’sAcademy mieszczącej się we Florencji. 

Rozpoczynamy rok szkolny

Rozpoczynamy rok szkolny

05-09-2017

Dnia 4 września nasza szkoła ponownie otworzyła swoje drzwi dla nowych i starych uczniów. Celebrujemy dziesiąte już rozpoczęcie roku, jubileuszowe i wyjątkowe. Czeka nas rok ciężki, ale również mobilizujący, gdyż mamy zaszczyt organizować tegoroczny Makroregionalny Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Pomimo, iż nie jesteśmy szkołą dużą, to na pewno ambitną i gotową na wyzwania. Takim będzie na pewno organizacja wydarzeń, ściśle związanych z jubileuszem szkoły, które swój finał będą miały 15 czerwca 2018. W tym roku również rozpoczynamy nowy projekt Erasmus+, któremu przyświecać będzie hasło „Promoting art”.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus