kolor 10-lecie LP

Dyplomy 2018

24-04-2018

Uczniowie czwartej klasy  pierwsze egzaminy mają już za sobą. Zakończyły się bowiem obrony prac dyplomowych – w tym roku z technik druku artystycznego oraz, po raz pierwszy, z fotografii artystycznej. Zanim absolwenci przystąpią do egzaminów maturalnych, czeka ich jeszcze jedno wydarzenie. Pokażą swoje prace dyplomowe w CS Galeria El. Wernisaż wystawy „Dyplomy 2018” zacznie się w piątek, 27 kwietnia, o godzinie 18.00. Wcześniej, o godzinie 17.00, uczniowie wezmą udział w uroczystym zakończeniu roku.

Serdecznie zapraszamy na wystawę

Stypendia artystyczne

20-04-2018

18 kwietnia pięć naszych uczennic odebrało z rąk Prezydenta Elbląga stypendium artystyczne, które ma im pomóc w realizacji własnego przedsięwzięcia związanego ze sztuką, a przeprowadzonego na terenie Elbląga. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla naszych uczennic i dla szkoły, gdyż na gali zostali również nagrodzeni doświadczeni artyści oraz osobistości związane z rozwojem kultury w Elblągu i jego okolicach. Stypendia są wspaniałą formą pomocy tym , którzy chcą tworzyć i zdobywać uznanie.

DRZWI OTWARTE

08-04-2018
Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów na Drzwi Otwarte, które zaplanowaliśmy14 kwietnia i 19 maja w godzinach 10.00-13.30.
Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie będą mieli okazję zwiedzić pracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami szkoły, otrzymać informacje na temat rekrutacji. Przygotowaliśmy również niespodziankę - warsztaty z rysunku, malarstwa, rzeźby oraz historii sztuki, czyli przedmiotów, które stanowią podstawę sprawdzianu predyspozycji kandydatów do szkoły plastycznej. Pozwolą one w praktyczny sposób poznać specyfikę pracy naszej szkoły, a zdecydowanym gimnazjalistom - lepiej przygotować się do egzaminów wstępnych.
Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

16-04-2018

W czwartek, 22 marca, w naszej szkole trwały przygotowania do przeglądu, a my tymczasem postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę. Naszym celem było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Stypendia Starosty Elbląskiego

09-04-2018

Dnia 4 kwietnia w naszym liceum odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Starosty Elbląskiego przyznanych naszym uczniom za osiągnięcia artystyczne oraz w nauce, w pierwszym semestrze tego roku szkolnego. W tym roku obowiązywała nowa formuła odbioru stypendiów – wicestarosta, pan Zbigniew Lichuszewski oficjalnie gościł w naszej szkole i przeprowadził wręczenie wyróżnień.
Powiat Elbląski nie tylko nagradza młodych artystów stypendiami, ale również wspiera całą szkołę, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W imieniu całej społeczności szkoły chcielibyśmy serdecznie podziękować za chęć wspierania i zaangażowanie w rozwój naszych uczniów.