DE EN PL
kolor 10-lecie LP

Aktualności

Liceum Plastyczne docenione w konkursach międzynarodowych

Liceum Plastyczne docenione w konkursach międzynarodowych

15-05-2018

Ostatnie tygodnie były niezwykle owocne dla uczniów Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym. Młodzi artyści mogli cieszyć się sukcesami w międzynarodowych konkursach plastycznych. Doceniono różnorodne techniki pracy – od malarstwa po grafikę warsztatową.

Spotkanie młodzieży w Estonii

Spotkanie młodzieży w Estonii

14-05-2018

W dniach 16-20 kwietnia odbyło się drugie z sześciu warsztatowych spotkań uczniów projektu Promoting Art w ramach programu Erasmus+. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską i polega na współpracy sześciu szkół partnerskich.

Tym razem naszym celem była Estonia.

 

Zapraszamy do przeczytania relacji naszych uczennic Aleksandry Piotrowskiej i Barbary Borysewicz, które reprezentowały naszą szkołę w tym przedsięwzięciu.

You Tube Channel projektu Promoting Art

You Tube Channel projektu Promoting Art

09-05-2018

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projektach Unii Europejskiej. Obecnie prowadzony projekt Promoting Art to współpraca szkół artystycznych z Polski, Estonii, Bułgarii, Portugalii, Bułgarii, Słowacji i Łotwy. Liczne zadania projektu przyczyniają się do wzbogacenia wiedzy naszych uczniów z zakresu sztuki i jej promocji, kultury krajów europejskich i ich dziedzictwa.  Wszystkie te wymagania spełniało kolejne zadanie projektu. Uczniowie mieli stworzyć filmy promujące główne dzieła sztuki lub zabytki ich miast. Następnie powstał kanał YouTube projektu gdzie dokonania uczniów można obejrzeć. Zapraszamy na kulturowy seans o sztuce naszych sześciu partnerskich krajów.

https://www.youtube.com/channel/UChKMj5FSPHnVCYCAJ7HXqdw/videos

Warsztaty ceramiczne

Warsztaty ceramiczne

05-05-2018

W tym tygodniu w Liceum Plastycznym odbyły się pierwsze warsztaty ceramiczne. W zajęciach brały udział dwie grupy uczniów Liceum Plastycznego oraz uczniowie sąsiadującej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Warsztaty odbywają się w ramach projektu międzyszkolnych warsztatów ceramicznych „Zaprojektuj, zrób, pokaż" zorganizowanych przez Stowarzyszenie Talent Art oraz współfinansowane przez Zarząd Powiatu Elbląskiego. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z technikami i technologiami wytwarzania, utrwalania oraz ozdabiania wyrobów ceramiki artystycznej.

 

Pożegnanie absolwentów

Pożegnanie absolwentów

29-04-2018

27 kwietnia oficjalnie pożegnaliśmy kolejnych absolwentów Liceum Plastycznego. Uroczystość odbyła się w jednym z naczelnych ośrodków sztuki w Elblągu - CS Galeria EL, co jeszcze bardziej pozwoliło czwartoklasistom poczuć, że stali się młodymi artystami, którzy być może sami kiedyś będą wystawiać swoje prace w tym miejscu.  Głos zabrali również wyjątkowy gość, Starosta Elbląski, Pan Maciej Romanowski, który życzył naszym absolwentom dalszych sukcesów w dziedzinie sztuki. Nieoficjalną część pożegnania przygotowała klasa trzecia, która pokazała, jak maturzyści zmienili się na przestrzeni lat. I, jak przystało na prawdziwych absolwentów, otrzymali birety, które będą im przypominać o czterech latach spędzonych w Liceum Plastycznym. Po uroczystościach Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz otworzyła wernisaż wystawy „Dyplomy 2018”, na której tegoroczni dyplomanci pokazali swoje prace dyplomowe oraz aneksy z rysunku i malarstwa.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus