DE EN PL
10-lecie LP przeglad Biennale KOLOR

Aktualności

Paulina Kownacka laureatką międzynarodowego konkursu „Pamiętajcie o ogrodach”

Paulina Kownacka laureatką międzynarodowego konkursu „Pamiętajcie o ogrodach”

09-11-2017

Uczennica klasy IV, Paulina Kownacka, ma na swoim koncie kolejne osiągnięcie. Została ona nagrodzona w międzynarodowym konkursie plastycznym, zdobywając III miejsce. 

Możliwości w zawodzie plastyka

Możliwości w zawodzie plastyka

06-11-2017

Od 2017 roku zawód plastyka został wpisany do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ułatwi to precyzyjne opisanie umiejętności absolwentów, a co za tym idzie – znalezienie pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Bo zawód plastyka, wbrew obiegowej opinii, to nie tylko doskonalenie talentów malarskich czy rzeźbiarskich. To przede wszystkim solidne kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców z branży reklamowej, fotograficznej i projektowej.

Wizyta partnerów projektu „Promoting Art”

Wizyta partnerów projektu „Promoting Art”

31-10-2017

W dniach 24-26 października 2017 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym spotkali się partnerzy projektu Promoting Art, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

20-10-2017

W dość przewrotny dzień, bo w piątek trzynastego, w naszej odbyła się uroczystość celebrująca Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Była to idealna okazja do podziękowania naszym pedagogom i pracownikom szkoły za to, że mają siłę i cierpliwość edukować nasze artystyczne umysły i poświęcają każdemu z nas jak najwięcej czasu. Inspirują, przekazują wiedzę oraz zarażają nas pasją do sztuki, ale i nie tylko. Podczas uroczystości  nagrody Starosty Elbląskiego dla nauczycieli Liceum Plastycznego wręczył nasz szczególny gość, Naczelnik Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Pani Gabriela Effenberg. Pracę nauczycieli nagrodziła również Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz.

Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

26-09-2017

Dnia 21 września odbyła się wystawa podsumowująca konkurs organizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Motywem przewodnim prac było w tym roku szeroko rozumiane hasło "Koniec", interpretowany jako metafora i symbol towarzyszący życiu ludzkiemu na każdym kroku.  Galeria


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus