wystawa końcoworoczna wystawa jubileuszowa dyplom2018 10-lecie LP

Spotkanie z absolwentkami

28-03-2018

16 marca w Liceum Plastycznym odbyło się kolejne już spotkanie z absolwentami. Tym razem gościliśmy trzy uczennice Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku -  Adę Leszczyńską, Malwinę Malinowską oraz Kingę Ślęzak. Przedstawiły nam swoją drogę na studia, zarysowały, jak jak wyglądają przenosiny z jednej uczelni na drugą oraz nauka na kierunku związanym z malarstwem. Przybliżyły zainteresowanym tym kierunkiem realia nauki i pokazały, że wiąże się on nie tylko z używaniem farb na płótnie. Zaprezentowały również swoje prace, dzięki czemu uczniowie mieli okazję porównać zaprezentowany materiał ze swoimi pracami i uzyskać świadomość tego, co tworzą na lekcjach w liceum , a co tworzy się na studiach. Tego typu spotkania niosą ze sobą ogromny ładunek wiedzy, pomagają w wyborze kierunków dalszej edukacji.

Grafika Niny Rękawik

28-03-2018

Dnia 21 marca w naszej szkole miał miejsce wernisaż wystawy uczennicy klasy III, Niny Rękawik. Poświęcona ona była osobistej interpretacji pojęć o szerokim zakresie definicji oraz abstrakcyjnej, nieoczywistej ekspozycji prac wykonanych techniką sitodruku. Tworzą one łuki  i sprawiają wrażenie jednej ciągłości, przez co intrygują i zmuszają do przemyślenia zamysłu autorki. Tajemniczości dodają owe definicje - niewielkie napisy, do których trzeba podejść blisko, co odbiorcy narzuca pewnego rodzaju relację z wystawą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zwiedzenia dzieła naszej uczennicy, eksponowanego w galerii B1 znajdującej się w budynku nowych pracowni  szkoły.

XIII  Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno -wschodniego

XIII Ogólnopolski Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby makroregionu północno -wschodniego

26-03-2018

Od czwartku do soboty Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym gościło najbardziej uzdolnioną artystycznie młodzież z makroregionu północno – wschodniego. Podczas XIII Ogólnopolskiego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby zmagało się ze sobą  45 osób, a prace ich oceniane były przez profesorów akademickich.

Co roku ponadgimnazjalne szkoły artystyczne biorą udział w konkursie plastycznym, którego zwieńczeniem są nagrody w postaci indeksów na wyższe uczelnie artystyczne. Co roku też inna szkoła podejmuje się ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja II etapu Makroregionalnego Przeglądu Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. W tym roku zadanie to przypadło w udziale Liceum Plastycznemu w Gronowie Górnym. Szkoła gościła ponad 100 osób – uczestników konkursu, nauczycieli i profesorów. Zwieńczeniem wydarzenia jest wystawa pokonkursowa w CS Galeria El, którą oglądać można do wtorku 27 marca. Zobaczyć tam można prace uczniów z piętnastu szkół artystycznych. Wystawa pokazuje zarówno prace wykonane podczas przeglądu, jak i obrazy, szkice i rzeźby przygotowane wcześniej.

Moja przygoda z Liceum Plastycznym - Natalia Magalska

20-03-2018

Przedstawiamy kolejne refleksje naszych absolwentów. Kontynuując jubileuszowy cykl pokazujący losy uczniów szkoły, tym razem prezentujemy sylwetkę Natalii Magalskiej oraz jej wspomnienia dotyczące nauki w „Plastyku”.