biennale inspiracji 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Grand Prix w konkursie "780-lecie Elbląga"

13-06-2017

9 czerwca 2017 w Centrum Sztuki Galerii EL odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "780-lecie Elbląga". Uczennice naszej szkoły - Kateryna Iermolaieva oraz Wiktoria Łopatto - zdobyły Grand Prix oraz pierwsze miejsce, stając tym samym ramię w ramię na podium w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą główną - Grand Prix - okazał się rower, który na pewno umili spędzanie wolnego czasu Katerynie.

Możliwości w zawodzie plastyka

12-06-2017

Od 2017 roku zawód plastyka został wpisany do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ułatwi to precyzyjne opisanie umiejętności absolwentów, a co za tym idzie – znalezienie pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Bo zawód plastyka, wbrew obiegowej opinii, to nie tylko doskonalenie talentów malarskich czy rzeźbiarskich. To przede wszystkim solidne kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców z branży reklamowej, fotograficznej i projektowej.

Jak świętowaliśmy Dzień Dziecka

12-06-2017

Dzień 1 czerwca był naszym świętem. Choć większość z nas już przekroczyła ten umowny 18 rok życia, to wciąż jeszcze jesteśmy dziećmi i z chęcią obchodzimy nasz dzień, spędzając czas na zabawie i zatracaniu się w wirze słodkości, bo czym jest Dzień Dziecka bez lizaka?

„Wiem, jak i pracuję” - nowy projekt w Liceum Plastycznym

06-06-2017

Wychodząc naprzeciw wspomaganiu młodzieży w ich rozwoju Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym rozpoczęło realizację projektu „Wiem, jak i pracuję – staże zawodowe uczniów Liceum Plastycznego drogą do stabilnego zatrudnienia” .

Konkurs English Ace 2017

24-05-2017

„To be or not to be?” - zastanawiał się Szekspir, natomiast z innymi trudnymi pytaniami w języku mistrza zmierzyli się uczniowie LP podczas konkursu English Ace 2017. Barbara Borysewicz, Adrianna Gronek i Paulina Kownacka poradziły sobie z nimi doskonale, zajmując wysokie lokaty na poziomie wojewódzkim.