kolor 10-lecie LP

Wyniki konkursu fotograficznego KOLOR "biało-czerwony"

13-06-2018

Wyniki konkursu fotograficznego KOLOR "biało-czerwony"

Wystawa Jubileuszowa

11-06-2018

Nauczyciele i absolwenci Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym zaprezentują swoje prace w Centrum Sztuki Galeria EL. Już w czwartek 14 czerwca o godz. 18.00 czeka nas wernisaż otwierający uroczystości obchodów jubileuszowych szkoły, która w tym roku kończy dziesięć lat.

Wyróżnienie dla Liceum Plastycznego

08-06-2018

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym zostało docenione przez władze Powiatu Elbląskiego. 25 maja podczas uroczystych obchodów Dnia Działacza Kultury w Markusach odebraliśmy przyznane przez Zarząd Powiatu wyróżnienie za 10 lat upowszechniania kultury i sztuki w regionie. Nagroda została wręczona przez przewodniczącego Rady Powiatu Ryszarda Zagalskiego oraz starostę Macieja Romanowskiego.

Obchody organizowane są corocznie i maja na celu nagrodzenie lokalnych artystów oraz osób i instytucji, które są szczególnie zaangażowane w szeroko pojęte promowanie kultury i sztuki.

Jubileusz 10-lecia szkoły

22-05-2018

Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym istnieje już 10 lat. Był to dla nas czas wytężonej pracy nad budowaniem tego, co w edukacji najistotniejsze - realacji międzyludzkich, pasji, zrozumienia dla siebie nawzajem. Wszystko to zaowocowało sukcesem. Dziś jesteśmy szkołą, która ma się czym chwalić. Liczne sukcesy w konkursach, wysoki poziom nauczania, zaproszenia do współpracy w projektach, organizacja wydarzeń kulturalnych. Najważniejsze jednak jest to, że nasi absolwenci chcą do nas wracać. Pamiętają przyjacielską atmosferę szkoły. Tą atmosferą chcielibyśmy się z Państwem podzielić, dlatego serdecznie zapraszamy na wernisaż Wystawy Jubileuszowej prezentującej prace absolwentów i nauczycieli Liceum Plastycznego, który jest częścią obchodów jubileuszowych. Wydarzenie rozpocznie się 14 czerwca o godzinie 18.00 w CS Galeria El.

Promoting Art – spotkanie nauczycieli w Bułgarii

19-05-2018

W ramach projektu Promoting Art realizowanego we współpracy ze szkołami z Bułgarii, Litwy, Estonii, Słowacji i Portugalii nauczyciele Liceum Plastycznego wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym w bułgarskim Dobriczu. Podczas wizyty w dniach 7-11 maja panie Żaneta Polkowska, Barbara Żak i Anna Bazylczyk pracowały nad zadaniami projektowymi. Przygotowano program wizyty uczniów, który w kalendarzu działań zaplanowany jest na czerwiec. Opracowano plan działań, dyskutowano nad warsztatami działaniami, które wpiszą się w cel projektu, czyli promowanie sztuki wśród społeczności lokalnej. Nauczyciele mieli także okazję zwiedzić Liceum im. Dimitara Taleva w Dobriczu i poznać dobre praktyki realizowane przez szkołę. Wizyta była także doskonałą okazją do poznania lokalnej kultury i zwyczajów.