10-lecie LP przeglad Biennale KOLOR

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

20-11-2017

15 listopada uczennica naszej szkoły, Wiktoria Łopatto, odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Cała uroczystość miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Na gali gościli również przedstawiciele administracji miast znajdujących się w naszym województwie, nauczyciele oraz rodzice.

17-11-2017

Obchody Święta Niepodległości stały się już w Liceum Plastycznym tradycją. W tym roku uczniowie zaprojektowali szereg przedsięwzięć, które upamiętniały ten dzień. Jednym z nich był szkolny konkurs na kartkę okolicznościową, która w najlepszy sposób uchwyci ideę święta.

Wystawa DYPLOMY w Braniewskim Centrum Kultury

16-11-2017

Już jutro o godz 17 zapraszamy na przekrojową wystawę DYPLOMÓW w Braniewskim Centrum Kultury.

Wyróżnienia w konkursie graficznym  „Moja, Twoja Wolność"

Wyróżnienia w konkursie graficznym „Moja, Twoja Wolność"

14-11-2017

Jak co roku Centrum Kultury Agora we Wrocławiu rozstrzygnęło konkurs na najciekawszą interpretację graficzną słowa „wolność”. Miał na celu pokazanie, jak współcześnie możemy definiować pojęcia patriotyzmu, niepodległości, ojczyzny. Miło nam poinformować, że w zmaganiach wzięli udział nasi uczniowie. Wyróżnione zostały prace Wiktorii Łopatto oraz Wiktorii Strzałkowskiej. Konkurs dedykowany był zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, na co dzień zajmującym się projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej. Tym bardziej gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Sztuka dla młodych

14-11-2017

W ramach projektu Erasmus+ Liceum Plastyczne we współpracy z instytucjami elbląskimi zaprasza młodych ludzi z Elbląga i okolic na Art Festival. Czeka nas wiele wydarzeń z zakresu wszystkich dziedzin sztuki. Znajdą coś dla siebie miłośnicy literatury i historii sztuki – zapraszamy ich do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z anglojęzycznym poetą Arco van Ieperenem oraz historykiem sztuki – Pauliną Łuczak. Czekają również zajęcia z zakresu tworzenia scenografii teatralnej, prowadzone przez Izabelę Toroniewicz. Niemałą gratką będą warsztaty medialne, które poprowadzi Grzegorz Styczeń oraz warsztaty muzyczne w Galerii El. Na zakończenie w klubie Mjazzga czeka nas koncert młodych talentów. Gwiazdą wieczoru będzie elbląska  grupa Blind Box. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!