DE EN PL
święta 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Aktualności

Wizyta partnerów projektu „Promoting Art”

Wizyta partnerów projektu „Promoting Art”

31-10-2017

W dniach 24-26 października 2017 w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym spotkali się partnerzy projektu Promoting Art, współfinansowanego w ramach programu Erasmus+ Partnerstwa Strategiczne.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

20-10-2017

W dość przewrotny dzień, bo w piątek trzynastego, w naszej odbyła się uroczystość celebrująca Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Była to idealna okazja do podziękowania naszym pedagogom i pracownikom szkoły za to, że mają siłę i cierpliwość edukować nasze artystyczne umysły i poświęcają każdemu z nas jak najwięcej czasu. Inspirują, przekazują wiedzę oraz zarażają nas pasją do sztuki, ale i nie tylko. Podczas uroczystości  nagrody Starosty Elbląskiego dla nauczycieli Liceum Plastycznego wręczył nasz szczególny gość, Naczelnik Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Pani Gabriela Effenberg. Pracę nauczycieli nagrodziła również Pani Dyrektor Krystyna Brinkiewicz.

Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

Wernisaż pokonkursowej wystawy I Ogólnopolskiego Biennale „Koniec”

26-09-2017

Dnia 21 września odbyła się wystawa podsumowująca konkurs organizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym. Motywem przewodnim prac było w tym roku szeroko rozumiane hasło "Koniec", interpretowany jako metafora i symbol towarzyszący życiu ludzkiemu na każdym kroku.  Galeria

Twój Vincent - polecamy.

Twój Vincent - polecamy.

12-10-2017

Chętnie biorzemy udział we wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych ze sztuką. W piątek, 6 października br. mieliśmy okazję uczestniczyć w jednej z takich inicjatyw. W Kinie Światowid odbyła się premiera długo wyczekiwanego filmu animowanego „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugha Welchmana. Fabuła filmu skupia się wokół losów i tajemniczej śmierci tytułowego wielkiego artysty, Vincenta Van Gogha. 

Warsztaty na temat handlu ludźmi

Warsztaty na temat handlu ludźmi

19-09-2017

          Czym jest handel ludźmi? Co rozumieć pod tymi dwoma słowami? To tylko sprzedawanie człowieka jak towar, czy może stwierdzenie obejmujące o wiele szersze spektrum okrucieństwa? Na te pytania uczniowie klasy trzeciej mieli szansę uzyskać odpowiedź. Dnia 14.09 odbyły się w naszej szkole warsztaty, na których zaproszeni przez nas goście ze straży granicznej przestawili dokładnie, co składa się na coraz powszechniejsze w naszych czasach zjawisko, jakim jest handel ludźmi. 


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus