DE EN PL
święta 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Aktualności

Wystawa DYPLOMY w Braniewskim Centrum Kultury

Wystawa DYPLOMY w Braniewskim Centrum Kultury

16-11-2017

Już jutro o godz 17 zapraszamy na przekrojową wystawę DYPLOMÓW w Braniewskim Centrum Kultury. 
 

Wyróżnienia w konkursie graficznym  „Moja, Twoja Wolność"

Wyróżnienia w konkursie graficznym „Moja, Twoja Wolność"

14-11-2017

Jak co roku Centrum Kultury Agora we Wrocławiu rozstrzygnęło konkurs na najciekawszą interpretację graficzną słowa „wolność”. Miał na celu pokazanie, jak współcześnie możemy definiować pojęcia patriotyzmu, niepodległości, ojczyzny. Miło nam poinformować, że w zmaganiach wzięli udział nasi uczniowie. Wyróżnione zostały prace Wiktorii Łopatto oraz Wiktorii Strzałkowskiej. Konkurs dedykowany był zarówno amatorom, jak i profesjonalistom, na co dzień zajmującym się projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej. Tym bardziej gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Sztuka dla młodych

Sztuka dla młodych

14-11-2017

 W ramach projektu Erasmus+ Liceum Plastyczne we współpracy z instytucjami elbląskimi zaprasza młodych ludzi z Elbląga i okolic na Art Festival. Czeka nas wiele wydarzeń z zakresu wszystkich dziedzin sztuki. Znajdą coś dla siebie miłośnicy literatury i historii sztuki – zapraszamy ich do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z anglojęzycznym poetą Arco van Ieperenem oraz historykiem sztuki – Pauliną Łuczak. Czekają również zajęcia z zakresu tworzenia scenografii teatralnej, prowadzone przez Izabelę Toroniewicz. Niemałą gratką będą warsztaty medialne, które poprowadzi Grzegorz Styczeń oraz warsztaty muzyczne w Galerii El. Na zakończenie w klubie Mjazzga czeka nas koncert młodych talentów. Gwiazdą wieczoru będzie elbląska  grupa Blind Box. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Paulina Kownacka laureatką międzynarodowego konkursu „Pamiętajcie o ogrodach”

Paulina Kownacka laureatką międzynarodowego konkursu „Pamiętajcie o ogrodach”

09-11-2017

Uczennica klasy IV, Paulina Kownacka, ma na swoim koncie kolejne osiągnięcie. Została ona nagrodzona w międzynarodowym konkursie plastycznym, zdobywając III miejsce. 

Możliwości w zawodzie plastyka

Możliwości w zawodzie plastyka

06-11-2017

Od 2017 roku zawód plastyka został wpisany do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ułatwi to precyzyjne opisanie umiejętności absolwentów, a co za tym idzie – znalezienie pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Bo zawód plastyka, wbrew obiegowej opinii, to nie tylko doskonalenie talentów malarskich czy rzeźbiarskich. To przede wszystkim solidne kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców z branży reklamowej, fotograficznej i projektowej.


Facebook YouTube Odkrywamy Talenty Rekrutacja Erasmus