dyplom2017 rzeźba projektowanie graficzne podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna techniki druku artystycznego rysunek i malarstwo Biennale_inspiracji

Najlepsze dyplomy na XIII Makroregionalnym Biennale w Lublinie

30-06-2017

Wyróżniające się prace dyplomowe naszych uczniów i absolwentów zostały wyeksponowane na XIII Makroregionalnym Biennale „Dyplom 2017” w Zespole Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie.

Lista uczniów przyjętych do I klasy na rok szkolny 2017/2018.

28-06-2017

Decyzja Dyrektora Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym z dnia 28 czerwca 2017 roku.

W załączeniu lista uczniów przyjętych do I klasy Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym na rok szkolny 2017/2018.

Projekt "Career In Art" wyróżniony w Bonn

22-06-2017

Podczas tegorocznej europejskiej konferencji  Best practice results from Erasmus. A European conference on Dissemination and Impact in the School Sector na temat upowszechniania i oddziaływania projektów Erasmus+ w szkołach projekt Career In Art realizowany przez Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym został wskazany jako jeden z  przykładów dobrych praktyk. Tym samym szkoła znalazła się wśród czterech najlepszych placówek w Polsce.

Grand Prix w konkursie "780-lecie Elbląga"

13-06-2017

9 czerwca 2017 w Centrum Sztuki Galerii EL odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "780-lecie Elbląga". Uczennice naszej szkoły - Kateryna Iermolaieva oraz Wiktoria Łopatto - zdobyły Grand Prix oraz pierwsze miejsce, stając tym samym ramię w ramię na podium w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą główną - Grand Prix - okazał się rower, który na pewno umili spędzanie wolnego czasu Katerynie.

Możliwości w zawodzie plastyka

12-06-2017

Od 2017 roku zawód plastyka został wpisany do Polskiej Ramy Kwalifikacji. Ułatwi to precyzyjne opisanie umiejętności absolwentów, a co za tym idzie – znalezienie pracy, także w krajach Unii Europejskiej. Bo zawód plastyka, wbrew obiegowej opinii, to nie tylko doskonalenie talentów malarskich czy rzeźbiarskich. To przede wszystkim solidne kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców z branży reklamowej, fotograficznej i projektowej.