biennale inspiracji 2017 tech. druku art. rzeźba rys_mal projektowanie graficzne podstawy projektowania podstawy filmu i fotografii fotografia artystyczna

Nauczyciele Liceum Plastycznego podnoszą swoje kwalifikacje

14-09-2017

W ramach projektu „Nauczyciel – menadżer w innowacyjnej szkole” realizowanego w programie Erasmus+ pracownicy Liceum Plastycznego wzięli udział w kursach podnoszących jakość pracy nauczyciela. Od 21-26 sierpnia pani dyrektor Krystyna Brinkiewicz oraz panie Joanna Jastrzębska i Anna Bazylczyk, nauczycielki zaangażowane w realizację Europejskiego Planu Rozwoju Szkoły, rozwijały swoje kompetencje w Teacher’sAcademy mieszczącej się we Florencji.

Rozpoczynamy rok szkolny

05-09-2017

Dnia 4 września nasza szkoła ponownie otworzyła swoje drzwi dla nowych i starych uczniów. Celebrujemy dziesiąte już rozpoczęcie roku, jubileuszowe i wyjątkowe. Czeka nas rok ciężki, ale również mobilizujący, gdyż mamy zaszczyt organizować tegoroczny Makroregionalny Przegląd Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Pomimo, iż nie jesteśmy szkołą dużą, to na pewno ambitną i gotową na wyzwania. Takim będzie na pewno organizacja wydarzeń, ściśle związanych z jubileuszem szkoły, które swój finał będą miały 15 czerwca 2018. W tym roku również rozpoczynamy nowy projekt Erasmus+, któremu przyświecać będzie hasło „Promoting art”.

Promoting Art - Erasmus +

04-09-2017

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ poinformowała o zakończeniu oceny wniosków złożonych w ramach sektora Edukacja szkolna -  akcja KA219, w roku 2017.  Nasz wniosek został zatwierdzony do realizacji. Kwota dofinansowania przyznana na realizację całego projektu wynosi 148310 euro, w tym dla dla naszej szkoły 32 260,00 euro. Już w październiku pierwsze działania: odwiedzą nas nasi partnerzy ze szkół artystycznych ze Słowacji, Portugalii, Estonii, Bułgarii i Łotwy. W listopadzie organizujemy Festiwal Sztuki. Będzie się działo!

Nauczyciel-menadżer w innowacyjnej szkole - Erasmus+

17-08-2017

Nauczyciele Liceum Plastycznego chętnie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych formach doskonalenia zawodowego rozwijających ich kompetencje dydaktyczne, organizacyjne, psychologiczne i pedagogiczne. Dobrą okazją do zdobywania doświadczenia i uczenia się od innych jest  także uczestnictwo nauczycieli w projektach realizowanych przez szkołę w ramach programu ERASMUS +.

Trasa linii 22 od 1 września 2017r.

17-08-2017

Uwaga, uczniowie dojeżdzajcy do szkoły spoza Elbląga. Od 1 wrzesnia 2017r. dogodniejszy dojazd do szkoły z dworca PKS. Trasa linni 22 dla kursu porannego odjeżdżajcego z dworca o godz. 7.46 ulegnie skróceniu. Autobus bedzie kursował z dworca prosto Aleją Grunwaldzką do Gronowa Górnego. Zmiana trasy skróci czas dojazdu z dworca do szkoły.